Десетки благоевградчани се включиха в отбелязването на Нощта на музеите. Първите посетители бяха посрещнати от мажоретките от клуб „Силвана денс". Гостите разгледаха с голям интерес двете изложби „Животоописание" на Едмонд Демирджиян и фотографската изложба „Жени", дело на Теодора Лилян Данчева и Даниела Емануилова - дипломанти в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов".
В 20.00 часа студенти от ЮЗУ "Неофит Рилски" показаха в традиционното вече ревю изработени от тях облекла. В 21:00 часа под открито небе бяха прожектирани студентски филми.
Европейската инициатива на отворени врати се провежда на 19 май в над 2000 музея и галерии в цяла Европа, които осигуряват свободен достъп до експозициите на музея и специална програма.
netinfo