На президентските избори партия „Атака" ще е срещу всички останали, смята председателят на партийния предизборен щаб Десислав Чуколов. Според него кампанията ще бъде „доста мътна и кървава". На президентските избори през 2006 година тандемът на „Атака" Волен Сидеров и Павел Шопов стигна до балотаж срещу кандидатпрезидентската двойка Георги Първанов и Ангел Марин.
„Изборите през тази година повтарят тези преди четири години - партия "Атака" срещу олигархията, партия "Атака" срещу всички останали кандидати, които през годините са сменяли партиите, сменяли са си идеите. Росен Плевнелиев и ГЕРБ са част от всичко това", каза Чуколов. Запитан обаче какво ще е поведението на „Атака" в парламента и дали ще продължи партията да подкрепя ГЕРБ, той не пожела да коментира.
По отношение на социологическите проучвания, според които кандидатпрезидентската двойка Сидеров-Шопов ще получи около 3 процента одобрение, Чуколов каза, че критерий не са допитванията на социолозите, а какво казват хората, като припомни парламентарните избори през 2005 година, когато партията влезе в Народното събрание, въпреки че малко преди вота социологическите проучвания не даваха шанс на хората на Волен Сидеров.
От партията подготвят предизборна обиколка във всички области в страната, като ще минат през големите общини, големите села в 28-те административни единици. На местния вот през 2007 година „Атака" е вкарала в общинските съвети в страната около 300 съветника и има 30 кмета на села, но Чуколов не можа да уточни колко са били номинираните кандидати като цяло. За тези избори амбицията на "Атака" е да има „общински кмет, много общински съветници и то до такава степен, че да променя живота на хората в тези населени места", каза още председателят на предизборния щаб на партията.