Siemens иска 1 млн. евро от заподозрени в корупция свои служители
Siemens иска 1 млн. евро от заподозрени в корупция свои служители / netinfo

Индустриалният гигант Siemens („Сименс”), който се намира в центъра на безпрецедентен корупционен скандал, ще поиска 1 милион евро за причинени морални щети от служителите, заподозрени, че са замесени в аферата, съобщава всекидневникът „Зюддойче цайтунг”.

Засегнатите служители, сред които не фигурират членове на управителните органи, са подложени на разследване от съда заради подкупи, уточнява вестникът, като се позовава на съдебни източници и близки до компанията, предаде БГНЕС, цитирайки АФП.

Те отказаха да приемат програмата за амнистия на служителите, които се съгласят да осъдят укорителното поведение, поради което трябва да платят общо около 1 милион евро, съобщават същите източници.

Siemens обеща да не налага тежки наказания като уволнение или обезщетение за морални щети на служителите, които предоставят информация за нарушенията на закона или нередностите в сметките.

Освен това Надзорният съвет смята да внесе жалба срещу настоящи или бивши членове на управителните органи, които бъдат признати за виновни за незаконни действия или нехайство, съобщава още вестникът.

Добави ни в предпочитани източници в Google