"Топлофикация-София" започва от понеделник, 19 октомври, общото пускане на отоплението в столицата, съобщиха от дружеството.
Топлото ще бъде пуснато първо в детски градини, училища, здравни и социални заведения, след това в жилищни сгради, а накрая и в обществени и офис- сгради.
Клиентите на дружеството имат възможност на 17 и 18 октомври /събота и неделя/ да поискат предсрочно пускане на отоплението, посочват от дружеството. За целта в двата почивни дни от 09.00 до 15.00 часа във всички топлорайони ще има дежурни служители, които ще изпълняват заявките. За предсрочно пускане на отоплението е необходимо клиентите да представят заявление и подписано за целта решение от общото събрание на етажната собственост.
Дружеството дава възможност на клиентите, които желаят включване на по-късен етап, да заявят в обслужващия ги топлорайон писмено искането си и да представят
решение от общото събрание.
В случай че през следващите дни температурите се повишат, абонатните станции ще се самоизключат, тъй като са оборудвани с автоматични системи за управление, припомнят от дружеството.
Столичната топлофикация напомня на абонатите да отворят на максимална степен вентилите на радиаторите си, за да не се налага допълнително обезвъздушаване на отоплителните тела след пускане на отоплението.
Призовават ги и да приключат всички ремонти по вътрешната отоплителна и топловодна инсталация и да запълнят източените инсталации. Отоплението няма да бъде включено в сградите, в които вътрешната отоплителна инсталация не е
запълнена, защото това означава, че в някое жилище ремонтът все още не е приключил, предупреждават от "Топлофикация-София".
В Пловдив отоплителният сезон започва от днес, обявиха от ЕVN Топлофикация. Пускането на отоплението ще започне в детските, здравните и учебните заведения, след което и в административните сгради, предприятията и жилищните сгради.