Има предпоставки за поевтиняване на тока според СДС
Има предпоставки за поевтиняване на тока според СДС / снимка: DarikNews

Съюзът на демократичните сили смята, че има предпоставки цената на тока да бъде намалена с 12 до 14 на сто, това е изчислил лидерът на партията Мартин Димитров. Той отново настоя заседанията на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране да бъдат открити.

Според Мартин Димитров цената на тока се образува непрозрачно и нереално вместо да пада, се вдига.

„Вместо правителството и мнозинството да правят популистки акции с отварянето на 3 и 4 блок на АЕЦКозлодуй”, което ни е ясно, че няма да стане и което само за отвличането на общественото внимание, вместо да се прави това, да се вземат мерки за намаляване цената на тока, при положение че всички условия за това са налице, исторически ниски цени за останалите ресурси – уран, въглища, природен газ, петрол”, каза синият лидер.

Сините имали информация, че правителството все още не е изпратило писмо до Европейската комисия по въпроса за рестартирането на 3-ти и 4-ти блок на АЕЦ „Козлодуй”. „Това е един акт на елементарен популизъм. И понеже предварителната реакция от страна на ЕК е, че е несериозна цялата работа – не се казва точно с тези думи, но на дипломатически език точно това се има предвид, че е несериозно, – затова и те се чудят какво точно писмо да пратят”, коментира Мартин Димитров.