Започна работа телефонът за спешни повиквания 112 в Монтана, съобщиха от Пресцентъра на Министерството на извънредните ситуации. От днес телефонът е на тестови режим. Той обслужва жителите на областите Монтана, Враца, Видин, Плевен и Ловеч.
Населението на петте области ще ползва спешната линия при необходимост от спешна медицинска помощ, пътно-транспорти произшествия, пожари, терористични действия, аварии, кризи или други инциденти с човешки и материални загуби. Телефонът е денонощен и безплатен.
Официалното откриване е предвидено за утре 11 часа, където главният директор на “Национална система 112” Стоян Граматиков ще даде старта на спешната линия.