Втори ден протести на земеделските производители
Втори ден протести на земеделските производители / netinfo

50 селскостопански машини и близо 100 земеделски стопани и днес ще преминат по улиците на Враца от Болницата до Областна администрация, каза за Дарик Румяна Ангелова, председател на Съюза на зърнопроизводителите в областта. “Следващата ни мярка е да блокираме главен път Е-79 – от Враца до Мездра. Това ще се случи , ако до вторник не приемат да се срещнат с нас в Бюджетната коимисия, където вече са внесени исканията на съсловната организация”, каза Румяна Георгиева. Исканията на местните производители са за 5,12 ст. съфинансиране на за земеделците.

Припомням, че Правителството обеща 147 млн. на производителите, които все още не са получени. Тези пари са нужни за изравняване на Европейската субсидия, която е 10 лв. и с всяка изминала година ще нараства с още 20% . Още вчера на протестното си шествие производителите изпратиха Декларация с исканията си до Парламента и Министъра на земеделието.