Включиха 6-ти блок на АЕЦ
Включиха 6-ти блок на АЕЦ / netinfo
В 15:43 часа, днес, шести блок на АЕЦ “Козлодуй” бе включен в паралел с енергийната система на страната. Генераторът на блока бе изключен вчера рано сутринта за отстраняване на констатиран пропуск на пара от тръбопровод в машинна зала (конвенционалната част на централата). В предвидения срок бяха извършени всички необходими ремонтни дейности.

Към 17 часа днес мощността на шести блок достигна 50% и ще продължи да се повишава, в съответствие с графика на Централно диспечерско управление (ЦДУ) към Електроенергиен системен оператор (ЕСО) ЕАД – София.

Пети енергоблок работи със 100 % натоварване на мощността.