Учителската стачка продължава
Учителската стачка продължава / netinfo
Продължават стачните действия на преподавателите от област Враца.

“Днес следобяд очакваме преговорите да приключат успешно”, каза Емилия Бонева от Учителския Синдикат на КНСБ. “Ако това не стане, в понеделник стачката отново продължава.”

Преди няколко часа е приключило заседанието на стачните комитети на трите синдиката от Враца,  от което е ясно, че учителите от Козлодуй продължават да стачкуват и днес, в Оряхово се отказват от стачката част от детските градини. В Мездра продължават да стачкуват всички училища. Врачанските преподаватели от Текстилния техникум, училищата “Софроний Врачански и “Иван Вазов” също се отказаха от стачката, допълни Бонева.

“ Трудно вървят преговорите - каза още Бонева - но няма да отстъпим от средна брутна заплата 650 лв.”.