Работна среща между 14 кметове на румънски общини от окръг Долж и 10-те общински кмета от област Враца организира днес областният управител Антонио Георгиев.
На срещата ще се обсъдят различни възможности за контакти между общините и съвместната им работа за усвояване на средства от Европейските програми и фондове. В събота гостите ще посетят Историческия музей и пещерата “Леденика”.
Визитата на румънските представители на местната и държавна власт от Долж е по лична инициатива на областния управител.