През септември експертите са извършили 430 проверки и са санкционирали за това нарушение 71 граждани. Около половината от глобените са монтанчани основно от кварталите “Огоста” и “Кошарник. Няма санкционирани в Чипровци и Якимово, където хората са реализирали помощите си по предназначение.Един ваучер се продава по 80-100 лева.
Сумата е достатъчна за семейния бюджет на двама души за две седмици. Обикновено нарушителите, които са изтъргували документа, се връщат в социалната служба с обещавнието, че това е за последно, разказват служители. Санкциите за нарушителите е лишаване от помощи за твърдо гориво за 1 година, уточняват от регионалното звено и допълват, че това не спира търговията с ваучери, тъй като бедните имат право да кандидатстват и за енергийни помощи.