Преглед на печата
Преглед на печата / netinfo
С хубава новина ни посрещат колегите от вестник “БГ Север” – “Много грозде в региона”.

Реколтата от грозде през тази година е много по-добра от миналогодишната, съобщиха от областната земеделска служба в Монтана. От винените сортове грозде в региона са прибрани средно по 479 кг/дка, а от десертните - 526 кг/дка.

Най-висок среден добив е получен в община Чипровци-близо 900 кг/дка. От някой лозя в планинската община са набрани над 1000 кг. грозде от декар. До момента в област Монтана са прибрани 10000 тона грозде, 3300 от тях са изкупени.

“Руските въглища – хит на пазара”, четем още от страниците на изданието.

Руските черни каменни въглища са хит в нашите продажби, съобщи директорът на фирма “Топливо – АД”, клон Видин, Людмил Еленков. Огромното количество топлина, което дават, и приемливата цена от 158 лв. за тон, ги правят предпочитани пред българските и украинските донбаски въглища, обясни шефът.

Според Еленков само българите изчакват да видят каква ще бъде зимата и едва тогава да се запасят с твърдото гориво. Българите все повече търсят дървата. Кубик от тях за огрeв се продава във Видин от 40-47 лв. в зависимост от обработката.

“Деца управляват общината за ден” – едно заглавие от последна страница на вестник “Лом-прес”.

Ученици от ПГ “Найден Геров” в Лом управляваха общината за ден.

Сутрешната оперативка на 11 октомври бе проведена от новия кмет Едуард Валериев, зам. кметът Силвия Александрова, гл. инжинер Марин и гл. архитект Йоана.

Те координираха общинските дела през целия ден рамо до рамо с титулярите. За да няма спорове кой да бъде кмет, младежите от центъра за младежки инициативи тeглили жребии.

И една лоша новина от първа страница на изданието:” Пак крадат ток на поразия, масови проверки всеки ден”.

В кварталите на Лом масово се краде ток. Само за няколко часа енергетици и полицаи заловиха 12 абонати чиито електромери били пригодени да не отчитат ел. енергията.

Затвор до 3 години и глоба до 10000 лева предвижда Наказателният кодекс след направените през 2004 г. промени. До сега обаче няма осъдени за кражба на ток.

Мобилни групи на Енергото от Плевен, Видин и Монтана, придружени от полицаи, започнаха масови проверки.