“Нова Враца откри кампанията си”, информира от първата си страница вестник “Зов”.
Кандидатът за кмет Вълчко Марински откри своята предизборна кампания и представи кандидатите за общински съветници на коалиция “Нова Враца”. В листата са включени сериозни и отговорни хора, ангажирани с бъдещето на Враца.
“Искам да накарам хората във Враца и общината отново да се усмихват, мечтаят, да се чувстват свободни – да могат свободно и без страх да планират своя живот, живота на децата и внуците си”. С тези думи кандидатът за кмет Вълчко Марински даде старт на една позитивна и изпълнена с оптимизъм кампания. “Нови опити за измами по телефона разтревожиха жителите на Монтана”, научаваме още от изданието. Петима разтревожени граждани са съобщили на тел. 166 през последните 2 дни, че са получили обаждане на домашния си телефон, с което непознат мъж ги известява за печаба от томбола на мобилен оператор. Схемата на измамата-избират се поредни телефонни номера. Непознатият съобщава за печалба на цветен телевизор и 1000 лв. например. За да бъдат получени, печелившият трябва да позвъни на мобилния номер на г-н Николай Кръстев – 0877 86 37 95, който урежда транспорта и пратката. При свързване с него той си записва адреса на получателя и обещава да достави наградата. Преди това, обаче печелившият трябва да закупи ваучер на мобилен оператор на стойност 100 лв. и да продиктува номера на доставчика. “Ад на пътя” – едно черно заглавие от първа страница на вестник “Шанс експрес”. Кошмарът, който се разиграва по пътищата взе още една жертва, ученичка от Езиковата гимназия във Враца е в кома, още петима души са ранени. Трагедията се случи към 7,15 ч. в района на село Мраморен, на стотина метра от къщичката на Баба Яга. 36-годишният шофьор на “Фолксваген Пасат”, който пътувал от Козлодуй, предприел рисково изпреварване на “БМВ”. Преди да успее да се прибере в платното, колата е засечена от насрещно движещ се автобес “Пежо”. За да избегне сблъсъка, водачът на пасата опитал да промени посоката, но блъснал “БМВ”-то и буквално се качил върху него. В следващия миг двата автомобила се забили челно в буса, а пасатът отхвръкнал в канавката. Водачът на пасата почина във Врачанската болница, а друти 15 пасажери са ранени, уточняват колегите от вестника. “Педагозите в Мездра готови на крайности”, научаваме още от страниците на изданието. Днес е Международния ден на учителя и мездренските преподаватили ще организират митинг-концерт пред сградата на общината в града. Проявата е от 16 часа. Стачкуващите призоваха всички хора с будна съвест да присъстват на митинга и да ги подкрепят. При липса на развите в преговорите, даскалите са готови да блокират всеки ден около 17 часа след обяд движението на първокласен път Е-79 при моста над р. Искър. “Източиха 30 бона от банкомат”-това разбираме от страниците на вестник “БГ Север”. Умели престъпници успели да разбият и източат от банкомат в офис на “Борса имоти” в ж. к. “Дъбника” във Враца 30000 лв.,съобщиха от ОДП. Крадците изолираха сигнално-охранителната система на офиса. След като проникнали в помещението, те спокойно срязали апарата и взели от него сумата. Според полицията те вероятно са имали информация, че банкоматът е бил зареден през деня. За “Свалени обвинения от кметицата на Лом” научаваме от 3-та страница на вестника и една монтанска новина “Ефективна присъда за избягал в чужбина шофьор след катастрофа”.