Подписват днес край Лом договор за рехабилитация на пътя Лом-Монтана. Парите за него са по Програма ФАР-Трансгранично сътрудничество България-Румъния.
Стойността на проекта за 41 км отсечка от второкласния път е 5 772564 евро. Строителството е поверено на фирма “Пътстрой 92”, а супервизията ще се извършва от гръцкото сдружение АDO-SA и “Градиакт консулт” България. Срокът за извършване на рехабилитацията е 2 години с 1-годишна гаранция.
Договорът от българска страна ще подпише Димчо Михалевски - заместник-министър на регионалното развитие и благоустройството. Ще присъства и досегашната кметица на Лом Пенка Пенкова