Песен, написана от учителка по музика по повод седянкагейт на 2-мата министри и отношението им към преговорите с учителските синдикати:
СЕДЕНКАРСКО /по “Топчето пукна”/
Какво е ново
ново станало,
чудо станало
във София града!
Припев:
Пустите министри седЕнка наклали,
седЕнка наклали,
па се омотали
във словесни плетки.
А в нечисти сметки,
тъй се забалтали –
даже не разбрали.
Припев: .................
Истината блесна
младо, старо стресна,
взе да се задява
с хитрата управа:
Припев:
“С качествени плетки
и с най-точни сметки
цялата държава
ще ви наблюдава!”
Текстът ни е предоставен от местната структура на КТ "Подкрепа" Враца.