Песен за  министрите Вълчев и Орешарски
Песен за министрите Вълчев и Орешарски / netinfo
Песен, написана от учителка по музика по повод седянкагейт на 2-мата министри и отношението им към преговорите с учителските синдикати:

СЕДЕНКАРСКО /по “Топчето пукна”/

Какво е ново

ново станало,

чудо станало

във София града!

Припев:

Пустите министри седЕнка наклали,

седЕнка наклали,

па се омотали

във словесни плетки.

А в нечисти сметки,

тъй се забалтали –

даже не разбрали.

Припев: .................

Истината блесна

младо, старо стресна,

взе да се задява

с хитрата управа:

Припев:

“С качествени плетки

и с най-точни сметки

цялата държава

ще ви наблюдава!”

Текстът ни е предоставен от местната структура на КТ "Подкрепа" Враца.