Озелениха улиците в монтанско
Озелениха улиците в монтанско / netinfo

1100 медоносни липи засадиха представители на Регионалното сдружение на пчеларите в Монтана на територията на 23-те села на общината. Целта на инициативата е регулирането на този дървесен вид. Членовете на пчеларското сдружение сами ще се грижат за посадените дървета.


По случай Деня на Земята селата бяха озеленени с пирамидална туя и хвойна. В Монтана са засадени 500 храста. През юни ще бъде открит реконструирания булевард “Александър Стамболийски”, а озеленяването е част от подобряването на инфраструктурата на входа на града.