Отличия  за врачански лекари
Отличия за врачански лекари / netinfo
Регионалната колегия на БЛС – Враца отличи 69-годишния кардиолог от Враца д-р Тома Асенов Тодоровски, началника на ІІ Вътрешно отделение в козлодуйската МБАЛ „Св. Иван Рилски” д-р Ралица Любенова Вътова - Биалетска и д-р Станка Тодорова Геновска, лекар от Вътрешно отделение на белослатинската МБАЛ. Наградите връчи областният управител и председател на БЛС – Враца д-р Антонио Георгиев.

Тримата лекари получиха почетния знак на Лекарския съюз, парична премия и лична грамота от д-р Андрей Кехайов, председател на БЛС. На церемонията в „Хемус” бяха делегатите на Общото събрание на БЛС, ръководителите на всички здравни заведения от областта и шефовете на РЗОК и РЦЗ.

На голяма церемонияв Националния исторически музей в София беше награден врачанския лекар Кирил Милев Петков. Той е 79-годишен кардиолог от Оряхово, работещ и в момента. Д-р Петков е отличен за лекар на Врачанска област с Почетен знак І степен. Отличието му е връчено от Председателя на лекарския съюз в България д-р Андрей Кехайов.