На митинг-шествие в София заминават и врачани
На митинг-шествие в София заминават и врачани / netinfo

300 учители от област Враца ще участват днес в националното протестно шествие в София, каза Емилия Бонева от КНСБ. “Очакваме днес да има положително решение на преговорите с правителството и синдикатите”, заяви Бонева и уточни, че днес във Враца не стачкуват само 2 училища, всички останали учебни заведения са обявили ефективна стачка.

Ефективната стачка на учителите започна на 24 септември. Първоначално исканията на преподавателите бяха за 100% увеличение на заплатите. След като съобщи за сближаване на позициите вчера, председателят на Синдиката на българските учители Янка Такева каза, че вече няма да говорят с проценти, а синдикатите няма да отстъпят от средна брутна заплата 648 лв. на 1 юли 2008 г.