Министър Масларова откри Дом за стари хора
Министър Масларова откри Дом за стари хора / netinfo
Дом за стари хора”Зора” откри днес във Враца социалният министър Емилия Масларова. В него вече са настанени 14 възрастни, които ще заплащат за грижите по 70% от пенсията си.

Домът е реконструиран от 8 местни фирми за 390000 лв., от които 311 000 са осигурени от Социално-инвестиционния фонд. Останалите средства са от бюджета на Община Враца. За обновяването му са вложени общо 950000 лв. Капацитетът на Дома е 50 човека, без отделение за лежащо болни. За възрастните хора ще се грижат 20 медицински кадри.

Осигурени са 24 часово медицинско обслужване, улеснен достъп на обитателите и възможности за самостоятелно организиране на свободното време, културни и спортни дейности.

Министър Масларова подари 40 тома художествена литература на социалното заведение.