Две общини от врачанско отбелязват Европейския ден без автомобили
Две общини от врачанско отбелязват Европейския ден без автомобили / netinfo
Две общини от област Враца с различни инициативи ще отбележат Европейската седмица на мобилността и Европейският ден без автомобили на 22 септември, това съобщи за Дарик пресаташето на Регионалната дирекция за опазване на околната среда и водите Цвети Вергилова.

„Чист въздух за всички! Просто мечта или възможна реалност?” е мотото на тазгодишната еко-седмица, организирани от Европейската комисия в периода от 16 до 22 септември 2008 г.

Всички общини от област Враца са се регистрирали като поддържащи в официалния сайт на Европейската комисия.

Община Мездра, Козлодуй и Мизия са организирали и мероприятия, с които ще отбележат седемдневката.

На 20 септември община Козлодуй организира масов поход, в който участие ще вземат над 200 ученика, общински съветници и граждани. Продължава и изграждането на втора панорамна площадка по еко-пътеката "Христо Ботев" в парка до града. Община Мизия е поканена да се присъедини към организираните инициативи.