Ансамбъл Българе гостува на 21 в Монтана
Ансамбъл Българе гостува на 21 в Монтана / netinfo

В навечерието на 100-годишнината от обявяването на Независимостта ансамбъл “Българе” ще представи в Монтана концерта си "България през вековете".

Инициативата е на общинското ръководство на града, а спектакълът ще е на 21 септември от 20 часа в голямата зала на Драматичния театър. Историческият танцов спектакъл има седем картини. Те обхващат ключовите моменти от българската история и са наречени: “Началото 681 г.”, “Златният век”, “Сватбите на Иван Асен II – България по време на Второто българско царство”, “В окови – падането на България под турско робство”, “Кочо”, “Освобождението” и “ХХ век”.

Режисьор и хореограф на представлението е Христо Димитров, a музиката е на професор Милчо Василев. Входът за посетители е свободен