Представиха Оперативната програма”Околна среда” в столицата на 5 декември.
Председателят на Комисията по околната среда и водите в Народното събрание Георги Божинов,поздрави стартирането й като каза :”Страната ни трябва да усвои абсолютно всички средства по тази програма - а те са 1 милиард и 800 милиона евро. Над 1 милиард и 400 милиона са пари от Европейската комисия.
Сред проектите в сектор "Води", участва и Враца, каза още Георги Божинов Проектът е за 69.7 милиона евро. Важно е да се отбележи ,че проектите за Враца,Габрово и Сливен са записани в оперативната програма поименно,т.е. те се ползват с приоритет. За Враца се предвижда се подобряване на инфраструктурата в сектор води.