Шестнайсет гола отбелязаха отборите от региона
Шестнайсет гола отбелязаха отборите от региона / netinfo

Тринайсет гола паднаха в двете дербита на Великотърновска област от втория кръг на първенството в Северозападната “В” група.

По- оспорван беше мачът в Горна Оряховица, където местния Локомотив победи с резултат 4:3 състава на Павликени. Домакините на три пъти повеждаха в резултата с голове на Цветан Илиев в 18- та, Пламен Димиев в 33- та и Христо Петков в 43- та минути, но гостите изравняваха, чрез Калоян Тодоров в 24- та, Филип Казаков в 40- та и Мартин Кръстев в 51- та минути. Победното попадение за домакините вкара Красимир Гавазов петнайсет минути преди края.

Чумерна /Елена/ се наложи безпроблемно с 5:1 над Академик /Свищов/, като и шестте попадения бяха дело на футболисти на домакините, тъй като вратарят им Петко Ганчев си отбеляза автогол в 88- та минута, в стремежа си да спаси удар на Станислав Йончев. Преди това съотборниците му Стефан Бакърджиев в 13- та, Стилиян Станчев в 20- та, Димитър Димитров в 60- та и Юксел Ахмедов в 68- та и 71- та минути бяха отбелязали пет безответни гола.

Ботев- Бали /Дебелец/ победи като гост с 3:1 Искър в Роман. Пламен Иванов вкара първия гол за гостите, след пас на Бисер Пенчев. До края на полувремето домакините успяха да изравнят. През втората част Стефан Бакалов вкара за 2:1, а крайното 3:1 оформи Антоний Балъков, с удар от трийсетина метра.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Левски /Левски/- Гигант /Белене/ 1:5, Миньор- 2002 /Драганица/- Бдин 4:1, Спартак /Койнаре/- Янтра /Габрово/ 0:3, Ситомир- Ботев /Враца/ 1:4, Ботев /Криводол/- “Вихър” /Бързия/ 2:1 и Валекс Трявна-Мария Луиза Лом 1:2.