„Литекс”- „Цървена звезда” и „Левски”- „Стяуа”  са полуфиналите на турнира Манзаров
„Литекс”- „Цървена звезда” и „Левски”- „Стяуа” са полуфиналите на турнира Манзаров / netinfo

„Литекс”- „Цървена звезда” и „Левски”- „Стяуа” са полуфиналните двойки на турнира „Юлиян Манзаров”. Утре от 18 часа на Градския стадион в Свищов и на спомагателния терен на Стопанска академия „Д. Ценов” те ще определят финалистите и двата отбора, които ще се борят за 3- 4 място.
Тази сутрин Националния отбор за юноши родени през 1992 г. не успя да отбележи гол на „Цървена звезда” /Белград/, въпреки че в последната четвърт на двубоя имаше пълно превъзходство и резултата 0:0 облагодетелства сръбския тим, който се класира втори след „Левски” в група „А”.
В група „Б” Литекс” поведе с 2:0 срещу „Стяуа”. Точни в 58-ата и 60- ата минути бяха Фехаресо и Валентинов. Между 67- ата и 74- ата минути обаче, румънците стигнаха до пълен обрат и спечелиха мача с 3:2. Попаденията реализираха Злате и Пазан /2/. Победата осигури на букурещкия отбор второто място след ловчанлии.
Снощи „Левски” победи „Цървена звезда” с 1:0, с много ефектен гол, отбелязан със задна ножица на Балджийски в 28- ата минута. През втората част изнервените футболисти на сръбския тим заиграха доста твърдо и инкасираха два червени картона.
Много по- оспорван бе другия двубой, който противопостави ЦСКА и „Стяуа”. Младите „армейци” на два пъти повеждаха в резултата, чрез Искрен Иванов и Костадинов, но румънските им връстници изравняваха. Първо точен бе Неголеску, а за 2:2 Филчев си отбеляза автогол в 64- ата минута.
Довечера от 18 часа са последните срещи в групите, които противопоставят „Левски”- „Пелистер” /Македония/ и ЦСКА- „Академик”.