Etur
Etur / netinfo
Лидерът във Втора лига „Етър” спря победния пролетен ход на „Локомотив” като го би с 3:1 на стадион „Ивайло” пред повече от 1000 зрители. Двата отбора направиха здрав и качествен мач, който не отстъпва по нищо на елита.

Още в 7-ата минута Цветомир Тодоров отправи опасен удар, спасен от вратаря на гостите. Те отговориха с изстрел на Илия Димитров над напречната греда. С красив гол в 37-ата минута Цветомир Тодоров изведе „болярите” напред. Нападателят направи рейд по десния фланг, завършил с прецизен удар под плонжа на Любенов за 1:0. До почивката диагонален удар на Александров от гостите бе отразен вещо от Акалски.

Етърци нанесоха втория си решаващ удар в 52-ата минута – Стоянов центрира отляво и Джихат Кямил стреля, а отбитата от вратаря топка бе довкарана от защитника Симеон Иванов – 2:0. Два удара на Димо Атанасов минаха покрай гредите, а за „железничарите” шут на Пеев бе отразен, а Никола Иванов отдалеч прати топката до гредата.

Резултатът стана класически в 68-ата минута, когато Иван Стоянов бе съборен в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която самият Стоянов с удар в левия ъгъл превърна в 3:0. Малко след това след негово центриране от корнер Станислав Генчев отправи красив топовен удар от воле, който простря застанал на голлинията защитник, но реферът прецени, че топката не е преминала голлинията.

„Локомотив” не се отказа да атакува и стигна до почетен гол, дело на Емил Виячки с глава след центриране отдясно. Седем минути преди края за втори жълт картон съдията Неделчо Гаджалов отстрани Димо Атанасов, но въпреки че доигра мача с човек по-малко, „Етър” можеше да стигне и до четвърти гол.

Съставът на виолетовите бе Акалски, Кременлиев, Скерлев, Ташев (80 Петков), С. Иванов, Кямил, Ст. Генчев, Тодоров (75 Плахов), Стоянов, Атанасов, Неделчев (54 Кънев).