Етърци извоюваха точка във Видин, Байдаков с дежурен гол
Етърци извоюваха точка във Видин, Байдаков с дежурен гол / Дарик нюз, архив

Много оспорван, изпълнен с единоборство, бе мачът във Видин, където домакините не си поплюваха и стъпиха здраво. Етърци също не се огънаха и се разрази здрава битка, предимно в централната част на терена, като головите възможности се брояха на пръсти. Първият точен удар нанесе играч на “Бдин” в 3- ата минута, принуждавайки Венци Димитров да се намесва.

Две бяха положенията пред “виолетовите” до почивката. При първото Димитър Байдаков бе оставен непокрит на задна греда след корнер, но не успя да намери топката с глава. Стори го малко по- късно Бисеров, който, пак след корнер, надскочи бранителите на видинчани, но стреля неточно.

В 62- ата минута „Бдин” поведе с 1:0, след като Тодоров овладява изритана топка, напредна и от границата на наказателното поле простреля Венци Димитров за 1:0. При следваща атака състезател на видинчани нацели гредата зад великотърновския страж.

Попадението активизира “виолетовите”, които незабавно потърсиха изравняване. Усилията им бяха възнаградени в 88- ата минута, в която Росен Ванков намери Байдаков и той вкара дежурния си гол за 1:1. В третата минута на добавеното време след изстрел на Пламен Пенев топката срещна гредата и “Бдин” се спаси от загуба. Преди това домакините останаха с десет души, след като втори жълт и съответно червен картон получи Александър Соколов. Срещу него има доклад и от длъжностните лица за това, че е ударил рефера Румен Христов, псувал и кълнял арбитрите.

„Много ритане и здрави влизания. Съдията се уплаши да даде дузпа за нас, а имаше основания за това. При 0:0 се видя явно нарушение срещу Николаев. После вратарят събори Бисеров в наказателното си поле, а при 1:0 се видя  игра с ръка на видински бранител. Има много мачове до края, но нека се играе футбол, а не ръгби и борба”, заяви старши треньорът Сашо Ангелов.

“Етър ВТ”: Димитров, Ангелов, Ванков, Бисеров, Николов, М. Иванов, Чирпанов, Колев /46 Пенев/, Блажев /65 Трифонов/, Тодоров /46 Николаев/, Байдаков.