Цвета Галунова взе купа “Търновската царица”
Цвета Галунова взе купа “Търновската царица” / netinfo
За втора поредна година Цвета Галунова спечели купа “Търновската царица”. Въпреки че игра с 40- градусова температура великотърновската шахматистка събра 8 от 9 възможни точки и оглави генералното класиране при момичетата.Състезателката на "Виктори" /Благоевград/загуби само една партия- от третата в подреждането Сандра Трифонова “Дракон” /Плевен/, но за това пък победи втората Дарена Сиркова ЦСКА, която също натрупа 8 точки и си подсигури първото място. Четвърта в общото подреждане и първа при момичетата до 12 години е друга шахматистка от Старата столица Ива Пенчева, която играе за великотърновския клон на варненския клуб “Г. Даскалов”, с 6 точки. Седма до 10 години е Мария Калбахова ВТШК- 1927.
При момчетата победител е Сашо Андреев от Свиленград с 9 т., пред Тито Титов Добрич със 7, 5 т. и Ростислав Райчев “Локомотив” /Пловдив/ със същия актив.
Най- добре класиралия се шахматист от В. Търново тук е Димитър Христов ВТШК- 1927, който е девети до 12 години, Виктор Атанасов от “Царевец” е 11- ти до 10 г.
138 момичета и момчета до 14 години участваха 11- то издание на “Търновската царица”, като турнирът за десета година е и с ранг на купа “България” при подрастващите до тази възраст. Надпреварата в мотел “Света гора” продължи два дни, като отново я организира великотърновския клон на клуб “Г. Даскалов” /Варна/. ФИДЕ- майсторът Тодор Галунов, Венета Петкова и Коста Ангелов съдийстваха на турнира, който протече в 9 кръга, като всеки състезател имаше по 30 минути на партия. Жребият бе теглен с компютър, без човешка намеса и нямаше нито една контестация. Организаторите раздадоха общо 1200 лева, като победителите при момчетата и момичетата получиха освен купите и златните медали и премии от по 250 и 200 лева. Парични стимули взеха всички класирали се до шесто място включително в генералното подреждане.