Англия, Холандия и Дания са най-предпочитани за диплома от чужбина
Англия, Холандия и Дания са най-предпочитани за диплома от чужбина / netinfo
Англия, Холандия и Дания са най-предпочитани за диплома от чужбина
45863
Англия, Холандия и Дания са най-предпочитани за диплома от чужбина
  • Англия, Холандия и Дания са най-предпочитани за диплома от чужбина

Основно в три държави кандидатстват българските ученици след завършване на средното си образование. Най- търсеното място за следване е Великобритания.

Това е така заради възможността да се изучават най-много специалности, преподавани на английски език, който е най- масовият чужд език сред българските ученици. Освен това привлекателна в английските вузове е системата на финансиране. Гражданите на Европейския съюз не плащат такси докато учат, а теглят кредит, който изплащат след започване на работа. Другите две предпочитани страни за диплома от чужбина са Холандия и Дания.

В първата страна правителството съфинансира обучението на студентите, а във втората такси изобщо няма, обясни Росица Витанова - офис мениджър на фирма Интеграл - клон В. Търново, която организира борсата "Световно образование". Тя започна днес при много голям интерес в конферентната зала на хотел Премиер.

Борсата по проект "Световно образование" се провежда  за 20 пореден път у нас.

Представители на чуждестранни университети са поканени да разговарят в рамките на едни ден с български кандидат-студенти и техните родители.

Чуйте повече от Росица Витанова в прикачения файл: