Мартин Минчев
Втори стана Родриго Енрике
Избраха за Футболист №1 на Варна за 2019 година нападателят на Черно море Мартин Минчев.

Първото място той взе след традиционна анекта на ЗС на БФС Варна и спортните журналисти на града. Събрал е 44 точки, след което бе класиран 6 пъти на първо място, 11 пъти на второ, 4 пъти на трето.

18-годишното момче стана най-младият победител в историята на анкетата. Той бе награден на тържествена церемония в ресторанта на Морска гара. Събитието бе уважено от легенти на варненския футбол и поколения футболисти и треньори, районни кметове и елитни варненци.

В класирането втори стана Родриго Енрике с 34 точки - 7 първи места, 5 втори места и 3 трети места, трети стана Исмаил Иса.

Последният има 17 точки след 3 първи места, 1 второ и 6 трети.

Участваха 22-ма спортни журналисти от Варна в допитването. Те посочиха по три имена в своите анкетни листи.

За най-добър треньор за 2019 година бе отличен Илиан Илиев, защитникът Виктор Попов заслужи приза за най-перспективен футболист, а юношите старша възраст на Черно море, които за първи път станаха държавни шампиони, са отбор №1.

Носители на другите награди: най-добър съдия: Диян Вълков, категория "футзал": Варна сити, категория "плажен футбол": МФС Спартак, категория "женски футбол": Елена Пеева.

Специален приз бе връчен на учениците от СУ "Найден Геров" за участието им на световното първенство за ученици в Белград.