10 000 лв. и 3 000 евро са били целта на грабежа, станал вчера в района на плажа на с. Ягода. Съобщението за него е получено на 20 април около 9 часа в оперативната дежурна част на РУ - Стара Загора.
След извършената полицейска проверка е установено, че лек автомобил "Фолксваген Голф", управляван от 45-годишна старозагорка е бил застигнат и ударен от втори автомобил от същата марка със старозагорска регистрация.
В резултат на удара автомобилът на потърпевшата е изтласкан извън пътя и се ударил в крайпътни дървета. От втория автомобил слязло маскирано лице, което чрез взломяване на задното ляво стъкло, проникнало в автомобила й, заплашило потърпевшата, ударило я с пистолет по главата и й отнело дамска чанта с 10 000 лв., 3 000 евро и лични документи. След това нападателят се качил в чакащия го автомобил и отпътувал.
Автомобилът, с който се придвижвали извършителите е намерен запален до помпената станция на пътя за с.Ръжена и при извършената проверка е установено, че е бил противозаконно отнет предния ден от гр.Стара Загора.
Образувано е досъдебно производство. Работата по случая продължава от група "Престъпления по пътищата" при ОД на МВР - Стара Загора.