В Сливен ще се състои екофест
В Сливен ще се състои екофест / Дарик Сливен, Архив

Фестивал "Модерно е да си в “зелено”" ще се състои от 18.30 часа днес в Градската градина в Сливен.  "Той е  посветен на природосъобразния  начин на живот, намаляването на отпадъците и рециклирането, както и повторната употреба", обяви Анелия Иванова, експерт “Младежки дейности и програми” в Младежки дом - Сливен.

 

Екофестът се организира от Сдружение ”Блян за романтика, цветя и космос”, Младежки информационно-консултантски център, Радио “Е-волюшън”, ПМГ “Добри Чинтулов”. Той е по проект: „Прозрачност в управлението на отпадъците – създаване на мрежа от организации, работещи за подобряване на системата за управление на отпадъците на общинско ниво“, който се финансира в рамките на Програмата за подкрепа на неправителствени организации (НПО) в България . Проектът е на Асоциация на еколозите от общините в България.

 

В рамките на фестивала организаторите са предвидили акция по събиране на хартия. "Който има непотребна хартия може да я донесе при нас, а ние ще се погрижим тя да бъде предадена за рециклиране и използвана отново. Така ще се погрижим за “зелените“ ресурси на Земята. Предвидили сме и награди за най-активните", каза Анелия Иванова.