Изложбата на Йордан Парушев и студенти „Три години по-късно" ще бъде открита тази вечер в 18.30 ч. в зала „Сирак Скитник". Художникът Йордан Парушев е роден в Сливен. Завършва специалност "Живопис" във ВТУ "Св. св. Кирил и Методий" през 1983 г. при проф. Станислав Памукчиев.
Работи като преподавател във Великотърновския университет, доцент по изкуствознание и живопис и ръководител на Катедра „Живопис". Специализирал в Художествена академия „Репин" в Санкт Петербург и в Сите Интернасионал дез Артс в Париж. Член на Съюза на българските художници. Между многото награди, които има,
Парушев е носител и на Голямата награда на Община Сливен за изкуство и култура „Добри Чинтулов" за 2006 г. В изложбата участват Маринета Млячкова - главен асистент във Факултет по изобразителни изкуства на ВТУ "Св.св. Кирил и Методий", Лора Атанасова, Диляна Белчева, Кольо Костов, Наню Бакалов, Радан Коссов, Елисавета Стоянова и Гергана Тонова.