Задържаха двама пияни шофьори
Задържаха двама пияни шофьори / netinfo

Двама шофьори с недопустима концентрация на алкохол в кръвта са били задържани тази нощ, информират от пресцентъра на МВР-Шумен.

Около 00:30 часа в град Смядово на кръстовището на ул. „Преслав" и ул. „Георги Димитров" е спрян за проверка лек автомобил „Форд" с шуменска регистрация, управляван от 32-годишен мъж от Смядово. С техническо средство е измерена 1,37 промила концентрация на алкохол в кръвта му. Взета му е кръвна проба за химичен анализ.

Малко по-късно - около 03:30 часа служители на сектор „Пътна полиция" при ОД на МВР-Шумен извършвали обход в обслужвания от тях район. На бул. „Ришки проход" в град Шумен забелязали лек автомобил „Мицубиши" с шуменска регистрация, който криволичи и предприели действия по спирането му. Лекият автомобил е спрян на бул. „Мадара". При проверката е установено, че е управляван от 26-годишен мъж, отново от град Смядово. С техническо средство е измерена 1,56 промила концентрация на алкохол в кръвта му. Отказал е да даде кръвна проба за химичен анализ.

И по двата случая е образувано бързо производство, а шофьорите са задържани за срок до 24 часа.