От следващия сезон първенството става национално и под егидата на БФС
От следващия сезон първенството става национално и под егидата на БФС / dariknews.bg
От следващия сезон първенството минава под шапката на БФС

Отборът на КЕШ спечели Градската аматьорска лига по футбол (ГАЛФ) за 2017 г. Те победиха на финала "Елдорадо" с 6:2. Трети останаха „Трите мечки“, които надвиха „Вълците“ с 5:0.

Осмото издание на турнира тази година бе нестандартно, тъй като 12 отбора играха само през пролетта,а причината е повече от хубава.

dariknews.bg

Председателят на Сдружение ГАЛФ Ивайло Тошев обясни , че от следващия сезон състезанието става част от национално първенство по минифутбол за аматьори под егидата на Българския футболен съюз.

Така във всеки областен град ще има подобно първенство, след което отборите ще се срещат на зонално ниво, а победителите ще участват във финали.

Той посочи, че все още не е напълно изяснен точният формат на провеждане, но скоро ще станат ясни всички условия. Той посочи, че освен утвърдените отбори се надява в надпреварата да се включат и много младежи и нови попълнения.

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. Там очакваме и вашите коментари.