Нови кандидатури за председател на общинския съвет бяха издигнати след трийсет минутна почивка и консултации по време на днешното първо заседание от новия мандат.
От ГЕРБ предложиха за поста Даниела Русева, която председателстваше местния парламент и предходните два мандата. От ДПС отново издигнаха кандидатурата на проф. Георги Колев, преди провеждането на тайния вот групата съветници на БСП обяви, че подкрепя кандидатурата на проф. Колев. След консултациите кандидатурата на Иван Капралов не беше издигната отново.
В момента тече тайния вот за избор на шеф на местния парламент. Припомням, че при предходното гласуване нито един от кандидатите не събра нужните гласове /21/. За проф. Колев имаше 20 гласа, за Иван Капралов 18, а три бюлетини бяха недействителни.