Седем медала от карате турнир за силистренци
Седем медала от карате турнир за силистренци / Дарик радио - Силистра

Със седем медала се завърнаха от последното си за годината състезание каратеките от клуб „Шото-Витяз", съобщи ръководителят на клуба Валери Великов.
Успехът е постигнат по време на Коледния турнир по карате „кумите" и „макевара" в гр. Каварна на 12 декември.

Измежду 56 участници силистренци завоюваха 4 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала. Със злато се окичиха Георги Николов,Светослав Бориславов, Станислав Стефанов и Пламен Неделчев. Сребро спечели Бедри Ридван, който на финала за пореден път тази година се оказа срещу съотборника си Георги Николов. Това не повлия на динамиката и качеството на срещата. Късметът и отличната техника изведоха Николов на първа позиция, а Ридван остана втори. Трето място и бронз спечелиха Красен Каменов и Владислав Върбанов. Комплексно отборът на „Шото-Витяз" стана вицешампион.

Според Теодор Тодоров - треньор на малките каратисти, принос за успеха на възпитаниците му има и подкрепата на агитката от родители и близки, дошли в Каварна специално за състезанието на децата си.