"Лудогорец" взе чиста победа над "Судува"
"Лудогорец" взе чиста победа над "Судува" / Радка Минчева
Лудогорец полетя към второто си участие в групите на Лига Европа. „Орлите" биха 2:0 в Разград литовския Судува в първи мач от плейофите - съобщава клубният сайт. Това бе дебютът на Димитър Димитров на треньорския пост. Козмин Моци отново бе еврогероят в зелено, като вкара изключително важния първи гол, а Върджил Мисиджан направи победата комфортна преди реванша.
Още в 8-ата минута Лудогорец можеше да открие резултата. Анисе беше на път да взриви трибуните, но изстрелът му с левия крак бе отразен от хърватския страж на противника Иван Кардум.
В 25-ата минута Клаудиу Кешерю би с глава след центриране на Върджил Мисиджан, но бе неточен. В 35-ата ново подаване отдясно доведе до опасност пред литовската врата. Този път доставчик на паса бе бекът Сисиньо, а Анисе не можа да играе с глава, нито пък дебнещият отзад Лукас Саша. Само минута по-късно пък дойде може би второто най-сериозно положение в полза на „орлите“ до този момент. Дълъг диагонален пас на Натанаел намери Сисиньо, който падайки отправи удар, но топката мина над гредата.
Напрежението взе връх в края на полувремето. Първо в 40-ата минута Светослав Дяков не можа да се сдържи след грубо посягане на Чведукас. Заформи се меле, след което белгийският рефер Делфериер показа жълти картони на Моци и Абу Бакър. Това бе трето официално предупреждение за румънския бранител, което го вади от реванша в Литва. Само минута по-късно пък нападателят на гостите Вежевичус посече Лукас Саша, за което също бе „декориран“ в жълто.
Второто полувреме очаквано започна с натиск на Лудогорец, но литовското „опълчение“ удържаше фронта. Все пак в 57-ата минута Лудогорец уцели рамката на вратата на Судува. Сисиньо върна към Лукас Саша, който центрира, топката се отклони от Вандерсон и после бе засечена от Мисиджан, след което се отби от напречната греда.
Съдбата обаче си знаеше работата. След като Моци получи жълтия си картон, трябваше да дойде и новият му еврогол. И той падна! В 61-вата минута един от най-полезните в състава на Херо - Сисиньо, центрира прекрасно и връхлитащият Козмин разпечата хърватина Кардум точно пред сектора със своето име. Така след като стана герой като вратар при дузпите в плейофа за Шампионската лига със Стяуа през 2014-а за първото влизане в групите, сега пак наказа тим, започващ със С. В 67-ата минута пък на терена в Разград като смяна за Судува се появи Жереми Манзоро, познат у нас от престоите си в Черноморец и Славия.
В 72-ата минута пък Лудогорец получи удобна възможност за пряк свободен удар съвсем близо до наказателното поле. Мисиджан бе фаулиран от Чиникас, след което самият той изпълни удара, но шутира далеч от целта. Вихрушката пред вратата на Судува обаче стана страховита. В 75-ата минута Кардум спаси удар на Вандерсон, но секунди по-късно капитулира за втори път. Натанаел се вряза отляво и сви в центъра на пеналта към Кешерю. Шутът на румънеца бе отбит като по чудо, но след това топката падна на левия крак на Мисиджан и Вура бе безпощаден - 2:0. В самия край резервата Жоао Пауло можеше да направи резултата класически, но нацели сглобката на вратата на Судува.