Администрацията на община Пловдив обмисля изцяло да забрани движението на автомобили по Младежкия хълм, съобщи зам.-кметът Александър Държиков.
Идеята е в началото на алеята откъм ул. Копривщица“ да бъдат поставени така наречените подвижни антипаркинг елементи, които да не позволяват преминаването с автомобил. На Пожарната, линейките и полиция обаче ще бъде предоставен код за колчетата, за да могат да ги свалят при нужда, обясни зам.-кметът.
Причина за решението на общината са множество оплаквания от граждани, на които автомобилите им пречат да почиват или спортуват.
Преди да бъде взето окончателно решение, въпросът ще бъде разгледан от Експертния съвет към Комисията за безопасност на движението.