Злато и шампионски титли завоюва КБИПетромакс в Национална купа
Злато и шампионски титли завоюва КБИПетромакс в Национална купа / petromax.pleven

На 26 и 27 октомври в спортна зала „Дружба" в град Хасково се проведе Национална Купа по карате за деца и младша възраст. Купата е събитие от редовния спортно-състезателен календар за 2013 година на организаторите - Българската Национална Федерация Карате /БНФК/.

Домакин на събитието бе Карате клуб „Аида Нет Вадо Рю" Хасково. На състезаниет мериха сили 230 състезатели покарате от 23 клуба от страната. Клуб Бойни Изкуства „Петромакс" - Плевен взе участие на Купата, а каратеките на клуба, някои от които възпитаници на Спортно Училище „Георги Бенковски"- Плевен със спорт карате - извоюваха 4 златни, 6 сребърни и 2 бронзови титли.

Успехите на каратеките на Петромакс класираха клуба на 4-то място в крайното комплексно класиране по медали от състезанието, веднага след карате клубове „Шурикен", „Никон" и „Самурай".
В надперварата отлично се представиха Ивет Горанова, която стана шампион за категория над 50 кг. при дисциплина кумите индивидуално и надви опоненти от КК „Шото-Витяз", КК „Самурай" и КК „Атнес". Горанова грабна и  вицешампионска титла при дисциплина ката индивидуално. Теодор Димитров завоюва вицешампионска титла в категория до 52 кг. - кумите индивидуално от родените 2001 година.

Дара Ганчева получи златен медал в ката индивидуално и стана вицешампион в категория до 35 кг. при дисциплина кумите индивидуално /родените 2002 год./- надигра представители на домакините и на КК „Торнадо" и КК „Никон".

Станислав Цанов стана вицешампион в категория до 57 кг. - кумите индивидуално, след силни срещи с опоненти от КК „Ронин 11" и КК „Шурикен". При същата дисциплина, но в категория до 45 кг. при родените 2001 год. Вицешампион стана Даниел Тенев, а на трето място и с бронзов медал се окачи брат му Християн Тенев.

Валентин Сачански се окичи със златен медал в категория до 35 кг., а съотборничката му Йоанна Иванова грабна Шампионската титла в категория до 50 кг. при момичетата.
Максим Христов грабна бронзов медал в категория над 40 кг. -кумите индивидуално.
Отлично се представи и отбора на клуба при дисциплина ката отборно, където Ивет Горанова, Дара Ганчева и Йоанна Иванова грабнаха вицешампионска титла и се окачиха със сребърни медали, веднага след КК „Самурай".

Следващото участие за КБИ „Петромакс" ще е в Националния Будо фестивал - Националната Купа по джу джицу на 3 ноември в зала Универсиада в София.