Глобяват фирма заради некачествен ремонт на улица
Глобяват фирма заради некачествен ремонт на улица / Dariknews.bg
Глобяват фирма заради некачествен ремонт на улица
42721
Глобяват фирма заради некачествен ремонт на улица
  • Глобяват фирма заради некачествен ремонт на улица

490 000 лв. са похарчени от началото на годината за текущи ремонти на територията, обслужвана от Областно пътно управление Плевен. От месец април до сега са ремонтирани основните направления от републиканските пътища от І и ІІ клас и натоварените отсечки на третокласните пътища. Това каза в интервю за Дарик инж. Ивайло Денчев - директор на Областното пътно управление в Плевен.

По думите му, продължават текущите ремонти и на останалите пътни отсечки в областта, а до края на юли ще бъдат изкърпени, отводнени и изрязани храстите на 90 % от пътищата в областта. Предстои да бъде направен основен ремонт на пътя Плевен-Ловеч, началото на трасето, което ще се рехабилитира, започва над село Гривица до регулация на град Плевен и от улица "Чаталджа" в Плевен до началото на село Брестовец. Ремонтните дейности по това трасе започнаха и продължителността им ще е четири месеца, поясни инж. Денчев. Това са двата входа на Плевен и новият им облик ще допринесе за подобряването на имиджа на града, допълни още той. Там настилката ще бъде подменена изцяло, ще се сменят също еластичните огради и бордюрите.

Основни ремонти в момента се правят и по пътя Гиген-Милковица, и до края на юли се очаква да приключат. Инж. Ивайло Денчев изрази надежда, че тази година може да старитра и Лот 1 на ОП "Регионално развитие" и по него да се отпуснат пари за ремонт на пътя Кнежа - Искър, който е в изключително лошо състояние. От 20 юни започва ремонт и на участъци от пътя Плевен -Пордим. Отворените дупки ще бъдат запълнени, там вече са проведени мероприятия по отводняване и окосяване, а през следващите два месеца ще се поднови пътната маркировка.

Най-нуждаещи се от спешен ремонт в Плевенска област са пътищата Плевен-Стежерово-Божурлук и Луковит-Червен бряг-Чомаковци-Кнежа. В момента има проектна готовност за определени участици от тях и ще се направи опит те да бъдат вкарани в трети етап от осъществяването на ОП "Регионално развитие".

По думите на инж. Денчев една от фирмите-изпълнителки на ремонти в Плевенска област ще бъде санкционирана. Причината за санкцията е некачествен ремонт през април. Дружество "Пътно поддържане Плевен 2009" е полагало асфалтова смес в дъждовно време, което според нормативните изисквания е недопустимо. Глобата е малко над 6 000 лв, съобщи още ръководителят на Областно пътно управление Плевен