123
123 / obshtina levski
Вдъхновени от богатството  на българската фолклорна традиция и таланта на малки и големи, Община Левски и НЧ „Георги Парцалев-1901” за шеста поредна година доказаха, че обичта към народното ни изкуство е повод за истински празник на  младостта и красотата.
Впечатляващо тази година беше участието да деца и млади хора. Расте и качеството на изпълненията, както и стремежът на изпълнителите да участват във фестивала с автентични български народни носии,отчитат организаторите.

123
obshtina levski

Всички, около 550 участници, две трети от които деца и млади хора, получиха грамота за участие. Професионалното жури присъди 19 златни 17 сребърни и 14 бронзови медала, които бяха връчени официално в празничната вечер.
Наградата на кмета на община Левски спечели Детски танцов състав „Весело хорце” гр.Велики Преслав.
Наградата на журито спечели СУ „Св.Св.Кирил и Методий” гр.Пордим
Наградата на спонсора получи Дует Мария- Йона Янкова и София Миланова от Медицински университет гр.Пловдив.
Награда получи и най-малкият участник, петгодишният Георги Стаевски от Частна музикална школа в гр.Свищов. Най-възрастният участник Богомил Евтимов от с. Стежерово също беше отличен.
Раздадени бяха и награди от спомоществователи: МИМ -АГРО ЕООД, ЗК „Единство 5”с.Асеновци ,Магазини Абсолют + гр.Левски и Магазин „Фамилия”гр.Левски.
Радостта от участието си във фестивалната програма и своя опит и традиции в областта на фолклора споделиха за радио Левски  участници от Свищов, Плевен, Пордим, Пловдив, Левски ,селата Черни Вит ,Драгомирово,Камен,Стежерово и др.
Ина Михайлова ,журналист от в.”Дума” и член на журито изрази радостта си  от красотата и пъстротата на фолклорния празник и прекрасните млади хора изпълнени с амбиции и дръзновение. ”Истинско удоволствие е и за гостите и за нас като жури, прекрасно се чувствам тук!” каза и сподели, че  искрено се надява празника  за съхраняване на народното творчество , фолклора, това което ни прави българи превърнал се в традиция в град Левски, догодина да бъде в новия Летен театър.
Приятна изненада беше участието на председателя на журито проф. д-р Тодор Киров, ръководител катедра „Музикален фолклор и хореография“ в Академия за музикално, танцово и изобразително изкуство гр.Пловдив с Хора за народни песни от Медицински университет гр.Пловдив .
Сформирана в края на миналата година от студенти, медицински сестри и лекари ,това е първото му участие на фолклорен празник.
”Чувствам се уютно в град Левски. Конкурсът е прекрасен, защото дава възможност за изява и стимул на певци, танцьори, инструменталисти и хумористи”, каза професорът.