Съдиите спънаха Виолета и Евелина по пътя към шампионските титли
Съдиите спънаха Виолета и Евелина по пътя към шампионските титли / Влади Владимиров, архив

Съдийски решения лишиха от шампионските титли две състезателки на клуб "Васил и Георги Илиеви"- Кюстендил. "Виолета Симеонова бе ощетена на финала, а Евелина Николова на полуфиналите. Подадохме контестации, и двете бяха уважени, но какво от това, не върнаха класирането", каза за Дарик главният треньор на клуба Валери Райчев.

Спортист  №1 на Кюстендил за 2011 г. Евелина Николова загуби полуфинала от Анна Методиева, бивша състезателка на кюстендилския клуб и ученичка в Спортното училище, с 1:2 части в категория 59 кг.

"Евелина взе първата част, тушира съперничката си във втората. Обявен бе туш, но после странно бе отменен, в разрез с правилата на ФИЛА. След това опита си каза думата и Методиева спечели двубоя, а после и финала", коментира Райчев.

Виолета Симеонова получи сребърен медал, вместо заслужената шампионска титла в категория 55 кг.

"Нашата състезателка спечели първата част с 4:0 точки. Втората вървеше 0:0, когато получи брутален ритник от съперничката й, но съдиите не отсъдиха наказание за Мими Христова и точка за Виолета. Подадената контестация бе уважена, Христова бе наказана със забележка, но какво от това, след като не й отнеха титлата", разказа Валери Райчев. Шампион при жените стана Ралица Иванова, която бе категорична в категория 67 кг.

Главният треньор на клуб "Васил и Георги Илиеви" е изключително доволен от представянето при мъжете и особено от титлата на Милослав Методиев, при най- тежките до 120 кг. Републикански шампиони станаха още, както ви информирахме Емилиян Тодоров- 66 кг., обявен и за най- техничен борец, и Владислав Методиев- 96 кг., който стана и супершампион на България.

Бронзов медал спечели Радослав Палчев, в категория 60 кг., като в малкия финал надигра съотборника си Венцислав Георгиев, който остана 5- ти. На 5- то място се класира и Михаил Петров при 120- килограмовите, като загуби в спор за бронза от национала Иван Иванов.