Лекоатлетките на клуб Цвети Кирилова с отлично представяне в Правец
Лекоатлетките на клуб Цвети Кирилова с отлично представяне в Правец / Дарик,архив

Никол Стамболийска и Милена Мирева от най- младият кюстендилски клуб по лека атлетика "Цвети Кирилова" се представиха отлично при девойки старша възраст на Държавното индивидуално първенство. На надпреварата в Правец двете атлетки участваха в двете спринтови дисциплини- 100 и 200 метра. С отличното си бягане в сериите на половин обиколка Никол и Милена си заслужиха място сред най- добрите осем във финала, където Стамболийска завърши пета с време 26, 57 секунди, а Мирева зае осмото място с 27, 06 секунди. Само преди седмица тя се класира 4- та на 200 метра при младшата възраст с резултат 26, 54 секунди.

Възпитаничките на Цвети Кирилова бяха и сред участничките в спринта на 100 метра, като в предварителните сериите Милена завърши трета в първата серия, а Никол е втора във втората. Времената им бяха достатъчни да продължат към двата полуфинала. Талантливите кюстендилки не успяха да намерят място на финала в късия спринт, като Никол остана 9- та с време 13, 10 секунди, а Милена е 13- та с 13, 27 секунди. Клуб "Цвети Кирилова" имаше представителка и на 400 метра, където Мадлен Иванова премина една обиколка за 67, 30 секунди, което и отреди 15- то място.