Джулия Сотирова от КК Шурикен със злато от Гранд при Хърватска
Джулия Сотирова от КК Шурикен със злато от Гранд при Хърватска / netinfo

Джулия Сотирова завоюва І място при 16-17 годишните, категория до 53 кг. на провелото се Гранд при Хърватска 2013. Този турнир беше и проверка за предстоящото Европейско първенство в Коня, Турция. Участваха над 1000 каратеки от 20 страни в Европа. От Карате Клуб "Шурикен " участваха трима състезатели от разширения състав на националния отбор. Джулия Сотирова изигра четири срещи, като безапелационно победи своите опонентки. Веселин Димитров се класира V при мъже до 21г., кат.до 68кг, като в битката за трето място загуби от състезател на домакините. Велизар Колешански игра при 16-17 годишните, стигна четвъртфинал, като изигра добре срещите си.

Старши треньорът на клуба Емил Димитров, който също беше част от националния отбор като треньор, сподели, че е доволен от проверката на това силно състезание, от състезателите, които изпълниха поставените цели и очаква добро представяне на Европейското първенство. Генералният секретар на БНФК Георги Ривов поздрави нашия екип за добре свършената работа при подготовката за турнира.