Проверки на хидротехническите съоръжения
Проверки на хидротехническите съоръжения / netinfo

Общинска комисия е извършила проверка на хидротехническите съоръжения на територията на Община Габрово, съобщават от пресслужбата на кметството. Проверяващите са установили, че шест от микроязовирите са в изправно състояние.

Частично работоспособни са “Белчев Дол”, който е с откраднат основен изпускател и “Сеферчер”, на който е неизправен изпускателя и е с разрушено корито след преливника. Тъй като е наложителен основен ремонт се подготвя документация за финансиране чрез Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане към Министерски съвет.

Неизправно - неработоспособно е състоянието на микроязовир “Фазанарията” поради нарушен наклон и профил на призмата на язовирната стена и теч в централната част при напълване на язовирната чаша. Съоръжението е със неизяснена собственост. По тази причина комисията предлага на Областна администрация - Габрово, да изясни собствеността на микроязовир “Фазанарията”, за да може да се вземат адекватни мерки от собственика за укрепване на съоръжението

Добави ни в предпочитани източници в Google