Добруджа 07 победи ЦСКА с 3:2
Добруджа 07 победи ЦСКА с 3:2 / Дарик Добрич
В драматичен мач добричлии успяха да се наложат с 3:2
Волейболистите на Добруджа 07 победиха трудно ЦСКА в първата си домакинска среща през новия сезон. Добруджанци се наложиха с 3:2 (25:22, 13:25, 19:25, 26:24, 15:9) в мач с много обрати, пред почти пълната зала „Добротица“.

Гостите от София поведоха в първия гейм с 8:5, но после играта бе равностойна. Добруджа успя да поведе в края на гейма с 22:20 и да спечели.

Във втория и третия гейм отборът на ЦСКА доминираше изцяло. Много слабо Добруджа игра през втората част, като успя да запише само 13 точки, а гостите бяха по-добри във всички линии на играта.

В четвъртия гейм домакините започнаха по-добре, като намериха своя игрови ритъм и заиграха с желание. ЦСКА не успя да се противопоставят успешно, а краят беше доста драматичен. При равенство 24:24 Добруджа успя да вземе частта и да прати мача в тайбрек.

В петата част Добруджа поведе с 4:1, стигна се до 5:5 и 8:7. След смяната на полетата домакините решиха мача.

Най-резултатен за ЦСКА беше Венцислав Георгиев с 25 точки. За Добруджа 07 Мартин Мечкаров реализира 15 точки, а Жулиен Георгиев - 14.

Със спечелените тази вечер две точки, след втория кръг на Суперлигата Добруджа 07 заема осмо място в таблицата.