Добричкият окръжен съд намали наказание за кражба на проводници
Добричкият окръжен съд намали наказание за кражба на проводници / netinfo

Добричкият окръжен съд намали срока на наложена от Районния съд в града присъда  за кражба на проводници.

26-годишният Андрей Демирев и 28-годишният Тодор Павлов  са получили наказание условно „лишаване от свобода" от 1 година и 6 месеца при 3 години изпитателен срок, което сега е  намалено на 10 месеца с 3 три години изпитателен срок.

Двамата варненци са признати за виновни, че на 7 май 2006 г.  са направили опит да откраднат кабел и елементи от трафопост на обща стойност 80.00 лева.

Подсъдимите са млади хора, не са женени, предметът на опита за кражба е на малка стойност, имат добри характеристики. Тези факти мотивират  Добричкия окръжен съд да приеме, че наказание от 10 месеца условно „лишаване от свобода" при 3 години изпитателен срок ще окаже превъзпитателно въздействие.