Поздравления за Диян Костадинов и Фрегата
Поздравления за Диян Костадинов и Фрегата / община Бургас

Кметът Димитър Николов приветства днес Диян Костадинов, който стана олимпийски шампион по съставяне на шахматни задачи и отбора до 19 години на хандбален клуб "Фрегата", спечелил Купата на България.

Бургаският шахматист Диян Костадинов спечели златен олимпийски медал в раздел „обратни матове" на турнир на Световната Федерация по шахмат и Световната Федерация по Шахматна композиция.

Едва за втори път българин е носител на златното отличие. Единствено гросмайстор Петко Петков е ставал шампион преди 26 години на Олимпиадата в Нови Сад.

Отборът на "Фрегата" триумфира миналата седмица с Купата на България по хандбал при младежите до 19 години, побеждавайки на финала "Спартак" - Варна с 34:31. Момчетата заслужиха и два индивидуални приза.