Над 40 стрелци мериха сили на Капчето” в Бургас
Над 40 стрелци мериха сили на Капчето” в Бургас / Дарик Бургас


Над 40 състезатели от цяла България премериха сили в Традиционният Великденски турнир по стрелба. Събитието се проведе за шести път под патронажа на кмета на Бургас. Различното тази година е, че се организира от първия в града клуб по стрелба „Виктори-Бургас". Целта на младите стрелци е да развиват и популяризират сред бургаските любители стрелбата- спорт, в който България има традиции и олимпийски успехи. Първа награда в дисциплината прецизна стрелба отново спечели Кузман Шишков- представител на военен спортен клуб „Транслогистик". На второ и трето място се класираха съответно Борислав Денински и Артьом Сахаров. 
Сахаров грабна купата и в дефанзивната стрелба. Второто и трето място съдиите присъдиха на състезателите от „Виктори-Бургас"- Стоян Тончев и Иван Бончев, с което клубът даде сериозна заявка за бъдещи успехи на фона на сериозната конкуренция, която пребори.
Сред официалните гости в публиката на „Капчето" бяха и областният управител Константин Гребенаров, началникът на щаба на Военноморска база Бургас капитан І ранг Георги Русев и съпругата му, Веселина Деведжиева- началник на отдел „Спорт" в Община Бургас.