Укрепват две реки в община Гоце Делчев
Укрепват две реки в община Гоце Делчев / снимка: Община Гоце Делчев

Със 700 420 лева ще бъдат укрепени реките Мусомишка и Туфча в Община Гоце Делчев. Целта е предотвратяване на рисковете от наводнения в селищата Мусомища и Брезница от високите води на двете  реки.

Кметът на общината Владимир Москов заедно с кмета на село Мусомище Иван Ламбрев откриха първия обект: „Корекция на река Мусомишка в участък от преминаването й през село Мусомище”. След това кметът на община Гоце Делчев и кметът на село Брезница Иса Хаджиали откриха и втория обект: „Корекция на рeка Туфча в участък на преминаването й през с. Брезница”.

Изпълнението на обектите е качествено и ще даде повече сигурност на жителите в селата, категорични бяха кметовете на Мусомище и Брезница.

Реализирането на дейсностите ще решат част от проблемите, свързани с реките в двете големи гоцеделчевски села - Мусомище и Брезница, допълни кметът на общината Владимир Москов и подчерта, че усилията на местната власт в тази посока ще продължат.

 

Добави ни в предпочитани източници в Google